Farsça kökenli bu isim, anımsatıcı hediye, hatıra ve yadigâr anlamlarını taşır.
Farsça "ber" (üzerinde, beraber) ve "güzar" (geçen, bırakan) unsurlarının birleşimiyle oluşan Bergüzar; yadigâr, hatıra ve anımsatan şey anlamını taşır. Farsça klasik edebiyatından beslenen bu isim derin ve duygusal bir anlam dünyasına sahiptir.
Farsça kökenli
Bergüzar adını taşıyan kişiler anılar ve değerler konusunda derin duygusal bağlar taşır. Geçmişe saygılı ve bağlarına sadık bireylerdir. Sevdiklerine anlamlı ve kalıcı dokunuşlar bırakma konusunda yeteneklidirler.
Bu isim için henüz yeterli görüntülenme verisi yok.
Trendler zamanla oluşacaktır.
Sadece önizleme amaçlıdır, kaydedilmez.
Bu araç sadece isim ve soyadın birlikte nasıl göründüğünü önizlemenizi sağlar.
Bu isimle ilgili kişisel deneyim ve hikayelerinizi paylaşın
Hikaye paylaşmak için giriş yapın
Üye olarak deneyimlerinizi paylaşabilirsiniz
Bu isimle ilgili kişisel hikayenizi anlatın
Bu ismi taşıyan tanınmış kişiler
Kaynağı olan kayıtlar Vikipedi maddesine bağlıdır.
Binbir Gece dizisiyle tanınan başarılı Türk oyuncu
Kaynak doğrulanmadıBu ismin farklı dillerdeki karşılıkları ve telaffuzları
Resmî belgelerde ve yurt dışında
Pasaport, e-posta adresi ve yurt dışı kayıtlarda Türkçe harfler karşılıklarıyla yazılır.
Pasaportta
BERGUZAR
E-posta ve adreste
berguzar
Bergüzar Türkçeye özgü harf içeriyor, bu yüzden resmî kayıtlarda BERGUZAR biçiminde görünür. Yurt dışında yaşayacak ya da çok seyahat edecek bir çocuk için bilinmesi iyi olur; yanlış bir şey değildir, yalnızca iki yazımı da göreceksiniz.
En çok merak edilen sorular ve yanıtları
Farsça kökenli Bergüzar ismi, anımsatıcı hediye, hatıra ve yadigâr anlamlarını taşır.
Bergüzar ismi Farsça kökenli bir isimdir.
Bergüzar bir kız ismidir.
Bergüzar öz Türkçe değildir, Farsça kökenlidir.
Bergüzar isminin İsimhane analizinde öne çıkan element Toprak, baskın kişilik yönü ise Duygusal, geçmişe bağlı, anlamlı. Bu yorum ismin kültürel çağrışımlarına dayanır, ölçülmüş bir sonuç değildir.
Bergüzar ismiyle uyumlu isimler: Binnaz, Bergüzar, Beste.
Bu isim aday listene eklenir. En az iki aday seçip bağlantıyı gönderdiğinde herkes oy verebilir, üyelik gerekmez.
Anket oluşturİki ismin anlamı, kökeni ve yapısı yan yana görünür. Bergüzar hazır gelir.
Karşılaştırİsim ve anlamıyla paylaşılabilir bir görsel. Cihazına kaydedip istediğin yerde paylaşırsın.
Kartı oluşturBu isim hakkında düşüncelerinizi paylaşın
Yorum yazmak için giriş yapın
Üye olarak düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz
Kardeş ismi ya da ikinci isim ararken birlikte iyi duran isimler.
Farsça kökenli bu isim, mevsimlerin en güzeli olan ilkbahar anlamını taşır.
Farsça "gül" ve "bahar" (ilkbahar) sözcüklerinin birleşimidir; güllerin açtığı bahar, bahar gülü anlamını taşır.
Farsça kökenli bu isim, saçı bahar gibi taze, çiçek kıvrımlı demektir.
Farsça kökenli bu isim, âlemin süsü veya cihana ziynet olan anlamlarını taşır.
Farsça kökenli bu isim, hanım, bey hanımı, soylu kadın anlamlarını taşır.
Farsça kökenli bu isim, kar gibi bembeyaz, saf ve temiz anlamlarını taşır.
Farsça kökenli bu isim, müzik makamı ve bağlı, birleştirilmiş anlamlarını taşır.
Farsça kökenli bu isim, daha iyi, üstün ve mükemmel anlamlarını taşır.
Bu isim için henüz yorum yok; ilkini siz yazabilirsiniz.