Arapça kökenli bu isim "çok eski, kadim, ezelden beri var olan" anlamını taşır.
"Kadim" Arapçada "çok eski, köklü, ezelden beri var olan" anlamına gelir. İslam ilahiyatında Allah'ın "Kadîm" sıfatıyla kullanılması nedeniyle derin manevî çağrışımlar taşır. Türkçede "kadim dost" gibi kalıplarla köklü dostluğu ve geçmişten gelen bağları ifade eder.
Arapça kökenli
Köklü bir kişiliğe sahiptir; geçmişe ve mirasa derin saygı duyar. Tutarlı ve değişmez ilkelere bağlıdır; kısa vadeli baskılara kolayca boyun eğmez. Sabırlı ve olgun bir yapıya sahiptir; tecrübesiyle çevresine rehberlik eder.
Bu isim için henüz yeterli görüntülenme verisi yok.
Trendler zamanla oluşacaktır.
Sadece önizleme amaçlıdır, kaydedilmez.
Bu araç sadece isim ve soyadın birlikte nasıl göründüğünü önizlemenizi sağlar.
Kur'an, Esmaü'l-Hüsna ve peygamber referansları
Allah'ım, bu ismin sahibine kökünden beslenen güçlü ve hayırlı bir ömür ihsan eyle.
Bu isimle ilgili kişisel deneyim ve hikayelerinizi paylaşın
Hikaye paylaşmak için giriş yapın
Üye olarak deneyimlerinizi paylaşabilirsiniz
Bu isimle ilgili kişisel hikayenizi anlatın
Bu ismin farklı dillerdeki karşılıkları ve telaffuzları
Resmî belgelerde ve yurt dışında
Pasaport, e-posta adresi ve yurt dışı kayıtlarda Türkçe harfler karşılıklarıyla yazılır.
Kadim Türkçeye özgü harf (ç, ğ, ı, ö, ş, ü) içermiyor. Pasaportta, e-posta adresinde ve yurt dışı kayıtlarında aynı biçimde yazılır.
En çok merak edilen sorular ve yanıtları
Arapça kökenli Kadim ismi "çok eski, kadim, ezelden beri var olan" anlamını taşır.
Kadim ismi Arapça kökenli bir isimdir.
Kadim bir erkek ismidir.
Allah'ım, bu ismin sahibine kökünden beslenen güçlü ve hayırlı bir ömür ihsan eyle.
Kadim öz Türkçe değildir, Arapça kökenlidir.
Kadim isminin İsimhane analizinde öne çıkan element Toprak, baskın kişilik yönü ise Köklü, tutarlı, sabırlı, geleneksel. İsmin harflerinden hesaplanan sayısı 8. Bu yorum ismin kültürel çağrışımlarına dayanır, ölçülmüş bir sonuç değildir.
Kadim ismiyle uyumlu isimler: Fatma, Zeynep, Hatice, Selin.
Bu isim aday listene eklenir. En az iki aday seçip bağlantıyı gönderdiğinde herkes oy verebilir, üyelik gerekmez.
Anket oluşturİki ismin anlamı, kökeni ve yapısı yan yana görünür. Kadim hazır gelir.
Karşılaştırİsim ve anlamıyla paylaşılabilir bir görsel. Cihazına kaydedip istediğin yerde paylaşırsın.
Kartı oluşturBu isim hakkında düşüncelerinizi paylaşın
Yorum yazmak için giriş yapın
Üye olarak düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz
Kardeş ismi ya da ikinci isim ararken birlikte iyi duran isimler.
Arapça kökenli bu isim, cömert ve değerli anlamını taşır; Allah'ın güzel isimlerinden el-Kerîm'den ilham alır.
Arapça "kabil" kökünden gelir; kabul edilebilir, yeterli ve layık kimse anlamını taşır; Hz. Âdem'in büyük oğlunun adıdır.
Arapça "kadir" kökünden gelir; değerli, güçlü, saygın kimse anlamını taşır; Allah'ın isimlerinden "el-Kadir" (her şeye gücü yeten) ile
Arapça "kadr" kökünden türemiştir; değer bilen, saygın ve itibar sahibi kimse anlamını taşır.
Arapça "kâmil" kökünden gelir; tam, mükemmel, olgun ve eksiksiz kimse anlamını taşır.
Arapça "kâşif" kökünden gelir; keşfeden, araştıran, bilinmeyeni açığa çıkaran kimse anlamını taşır.
Arapça "kasım" kökünden gelir; paylaştıran, dağıtan, adaletli kimse anlamını taşır. Yılın kasım ayının da adıdır.
Arapça kökenli bu isim "öfkesini yutan, sabreden, kendine hâkim olan" anlamını taşır.
Bu isim için henüz yorum yok; ilkini siz yazabilirsiniz.