Farsça kökenli bu isim, güzel şöhreti olan hükümdar anlamını taşır; Husrev ü Şirin'in kahraman ismiyle edebiyatta ölümsüzleşmiştir.
Farsça "Husrev" / "Hüsrev" (iyi şöhreti olan, meşhur hükümdar) kökenlidir; ünlü ve güzel şöhreti olan kimse anlamını taşır. İran edebiyatında en önemli eserlerden Husrev ü Şirin'in erkek kahramanıdır.
Farsça kökenli
Karizmatik ve etkileyici bir kişilik taşır; nereye gitse iz bırakır. Hem güçlü hem de romantik ruhuyla insanları etkileyen biridir.
Bu isim için henüz yeterli görüntülenme verisi yok.
Trendler zamanla oluşacaktır.
Sadece önizleme amaçlıdır, kaydedilmez.
Bu araç sadece isim ve soyadın birlikte nasıl göründüğünü önizlemenizi sağlar.
Bu isimle ilgili kişisel deneyim ve hikayelerinizi paylaşın
Hikaye paylaşmak için giriş yapın
Üye olarak deneyimlerinizi paylaşabilirsiniz
Bu isimle ilgili kişisel hikayenizi anlatın
Bu ismin farklı dillerdeki karşılıkları ve telaffuzları
Resmî belgelerde ve yurt dışında
Pasaport, e-posta adresi ve yurt dışı kayıtlarda Türkçe harfler karşılıklarıyla yazılır.
Pasaportta
HUSREV
E-posta ve adreste
husrev
Hüsrev Türkçeye özgü harf içeriyor, bu yüzden resmî kayıtlarda HUSREV biçiminde görünür. Yurt dışında yaşayacak ya da çok seyahat edecek bir çocuk için bilinmesi iyi olur; yanlış bir şey değildir, yalnızca iki yazımı da göreceksiniz.
En çok merak edilen sorular ve yanıtları
Farsça kökenli Hüsrev ismi, güzel şöhreti olan hükümdar anlamını taşır; Husrev ü Şirin'in kahraman ismiyle edebiyatta ölümsüzleşmiştir.
Hüsrev ismi Farsça kökenli bir isimdir.
Hüsrev bir erkek ismidir.
Hüsrev öz Türkçe değildir, Farsça kökenlidir.
Hüsrev isminin İsimhane analizinde öne çıkan element Hava, baskın kişilik yönü ise Karizmatik ve etkileyici bir kişilik taş. Bu yorum ismin kültürel çağrışımlarına dayanır, ölçülmüş bir sonuç değildir.
Hüsrev ismiyle uyumlu isimler: Şirin, Leyla, Behram, Perver.
Bu isim aday listene eklenir. En az iki aday seçip bağlantıyı gönderdiğinde herkes oy verebilir, üyelik gerekmez.
Anket oluşturİki ismin anlamı, kökeni ve yapısı yan yana görünür. Hüsrev hazır gelir.
Karşılaştırİsim ve anlamıyla paylaşılabilir bir görsel. Cihazına kaydedip istediğin yerde paylaşırsın.
Kartı oluşturBu isim hakkında düşüncelerinizi paylaşın
Yorum yazmak için giriş yapın
Üye olarak düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz
Kardeş ismi ya da ikinci isim ararken birlikte iyi duran isimler.
Farsça kökenli bu isim "parlak güneş, güneşin ışığı" anlamına gelir; aydınlık ve güç simgesidir.
Pertev; ışık ve aydınlık saçan kimse anlamını taşır.
Farsça kökenli bu isim, kutlu ve mübarek anlamını taşır; şanslı ve seçkin kimse demektir. Babür imparatoru Hümayun'un adıdır.
Farsça kökenli bu isim "bin sanat, binlerce ilim" anlamına gelir; evrensel bilgeliği simgeler.
Farsça kökenli bu isim, zaferin ve savaşın gezegeni olan Mars'ı ifade eder.
Farsça kökenli bu isim, asil doğumlu, yüksek soydan gelen anlamlarını taşır.
Farsça kökenli bu isim, güçlü beden ve yüce varlık anlamlarını taşır.
Farsça kökenli bu isim, yüksek, yüce ve üstün anlamlarını taşır.
Bu isim için henüz yorum yok; ilkini siz yazabilirsiniz.