Arapça kökenli bu isim, nadir, seyrek bulunan, benzeri az olan anlamına gelir.
Arapça "nâdir" (nadir) ile anlam bağı taşıyan bu isim, benzeri zor bulunan, değerli ve özgün kişiyi ifade eder. Nadir oluşuyla değer kazanan şeyleri çağrıştırır.
Arapça kökenli
Ender ismini taşıyan kişiler özgün, nadir ve farklı bir kişilik taşır. Sıradan olmayı kabullenmez; kendi benzersiz yolunu çizer. Yaratıcı düşünceleri ve farklı bakış açılarıyla dikkat çekerler; her alanda özgünlükleri öne çıkar.
TÜİK verisine göre bu isim, Türkiye genelinde en çok verilen isimler arasında değil; yalnızca 1 ilin listesinde yer alıyor. Yani bölgesel olarak ayırt edici bir isim.
Ender ismi Kars ilinde en yüksek sıraya ulaştı: 24. sıra.
Kaynak: TÜİK Nüfus İstatistikleri Portalı, il bazında en çok verilen bebek isimleri. Bir isim bir ilin listesinde yoksa o ilde hiç verilmediği anlamına gelmez; ilk sıralara girmediği anlamına gelir.
Bu isim için henüz yeterli görüntülenme verisi yok.
Trendler zamanla oluşacaktır.
Sadece önizleme amaçlıdır, kaydedilmez.
Bu araç sadece isim ve soyadın birlikte nasıl göründüğünü önizlemenizi sağlar.
Bu isimle ilgili kişisel deneyim ve hikayelerinizi paylaşın
Hikaye paylaşmak için giriş yapın
Üye olarak deneyimlerinizi paylaşabilirsiniz
Bu isimle ilgili kişisel hikayenizi anlatın
Bu ismin farklı dillerdeki karşılıkları ve telaffuzları
Resmî belgelerde ve yurt dışında
Pasaport, e-posta adresi ve yurt dışı kayıtlarda Türkçe harfler karşılıklarıyla yazılır.
Ender Türkçeye özgü harf (ç, ğ, ı, ö, ş, ü) içermiyor. Pasaportta, e-posta adresinde ve yurt dışı kayıtlarında aynı biçimde yazılır.
En çok merak edilen sorular ve yanıtları
Arapça kökenli Ender ismi, nadir, seyrek bulunan, benzeri az olan anlamına gelir.
Ender ismi Arapça kökenli bir isimdir.
Ender bir hem kız hem erkek (ünisex) ismidir.
Ender öz Türkçe değildir, Arapça kökenlidir.
Ender isminin İsimhane analizinde öne çıkan element Hava, baskın kişilik yönü ise Nadir, özgün, değerli. Bu yorum ismin kültürel çağrışımlarına dayanır, ölçülmüş bir sonuç değildir.
Ender ismiyle uyumlu isimler: Ara, Seren, Derin.
Bu isim aday listene eklenir. En az iki aday seçip bağlantıyı gönderdiğinde herkes oy verebilir, üyelik gerekmez.
Anket oluşturİki ismin anlamı, kökeni ve yapısı yan yana görünür. Ender hazır gelir.
Karşılaştırİsim ve anlamıyla paylaşılabilir bir görsel. Cihazına kaydedip istediğin yerde paylaşırsın.
Kartı oluşturBu isim hakkında düşüncelerinizi paylaşın
Yorum yazmak için giriş yapın
Üye olarak düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz
Kardeş ismi ya da ikinci isim ararken birlikte iyi duran isimler.
Arapça kökenli bu isim, renkler, çeşitli renkler; renk renk, rengarenk anlamına gelir.
Arapça "kader" kökünden gelir; kader ve alın yazısı anlamını taşır; Allah'ın her şeyi önceden belirlediğinin simgesidir.
Yolculuk ve seyahat anlamına gelir; yeni yerler keşfeden, gezgin ruhlu kişi demektir.
Özün özü, değerli taş; bir şeyin gerçek değeri.
Arapça kökenli bu isim, 'örnek, numune, benzersiz, eşsiz' demektir.
Arapça kökenli bu isim, en güzel ve en iyi demektir.
Arapça kökenli bu isim, sevinç, neşe ve huzur anlamına gelir; mutluluk ve rahatlığı simgeler.
Arapça kökenli bu isim, güzel, zarif, ahu gibi ceylan demektir.
Bu isim için henüz yorum yok; ilkini siz yazabilirsiniz.